Budowa

Kiedy rozpocząć budowę domu jednorodzinnego?

Written by admin

Posiadanie własnego domu jednorodzinnego ma wiele korzyści. Nie tylko daje on dużo przestrzeni i prywatność, ale również jego wzniesienie często nie jest znacznie droższe od kupna małego mieszkania w mieście. Kiedy zatem warto zabrać się za budowę własnego domu?

Obecnie domy jednorodzinne można budować w różnych technologiach. Nadal najbardziej popularne w Polsce są domy murowane, ale do dyspozycji mamy także inne technologie, na przykład domy szkieletowe czy domy z bali drewnianych.

Technologia budowy ma wpływ na prowadzone prace budowane, a tym samym również determinuje najlepszy czas ich rozpoczęcia.

Dom murowany najlepiej zacząć na wiosnę

Domy technologii murowanej najlepiej zacząć budować na wiosnę, gdy pojawią się pierwsze cieplejsze dni, które nie będą utrudniały prowadzenia prac. Warto wskazać, że wiele materiałów budowalnych wymaga właściwej aury – najczęściej dotyczy ona odpowiedniej temperatury, dlatego wiosna jest tutaj najlepszym rozwiązaniem.

Oczywiście, dom można zacząć budować także latem czy jesienią, ale należy pamiętać o tym, że zima na budowie jest okresem przestoju, chyba że uda nam się dojść do etapu, gdy dom wymaga tylko prac wykończeniowych wewnątrz.

Domy, które można budować przez cały rok

Obecnie w Polsce możemy także wybudować domy, które mogą stanąć na działce niezależnie od pory roku, na przykład domy szkieletowe i inne domy o konstrukcji drewnianej.

Są to budynki o zredukowanych pracach mokrych, czyli związanych z betonowaniem i murowaniem, co powoduje, że mogą być one realizowane nawet w okresie niesprzyjających warunków pogodowych.

About the author

admin