Remont Wykończenie Wystrój

5 ciekawych sposobów dekoracji ścian w salonie

Written by admin

Salon to miejsce, które z całą pewnością możemy potraktować, jak reprezentacyjne. Bardzo często pełni rolę nie tylko dekoracyjną, ale również społeczno-towarzyską. Często jest też domowym centrum rozrywki, gdzie mamy do czynienia z sprzętem audio. Dlatego planując jego wyposażenie, warto pomyśleć o tym, aby zastosować odpowiednie materiały dekoracyjne. Ściany, z racji swojej powierzchni, stanowią duże pole do popisu.

Kino domowe, wygodny wypoczynek, duży, dopasowany stół, a także kominek – to przeważnie wyposażenie, o którym wspominamy, gdy myślimy o aranżacji salonu. To rzeczy, które zdecydowanie podnoszą komfort mieszkania, ułatwiają funkcjonowanie w salonie, a także pozwalają cieszyć się prestiżem.

Każdy, kto nas odwiedza, rodzina, znajomi, partnerzy biznesowi, na pewno zwrócą uwagę na to, jak wyglądają wszystkie nasze pomieszczenia, a w szczególności salon, który często wita gości. Im bardziej przemyślimy aranżację i zastosujemy dobre i estetyczne materiały dekoracyjne, tym zdecydowanie lepiej będziemy mogli utrzymać porządek i zapewnić sobie ciekawy efekt.

Dekoracja ścian, która została właśnie przemyślana, zdecydowanie podniesie prestiż wnętrza. Co idealnie nadaje się do dekorowania mniejszych czy większych ścian?

Tynki dekoracyjne

Jedną ze sprawdzonych metod dekoracji ścian są tynki dekoracyjne. W marketach budowlanych, składach czy sklepach online zdecydowanie można wybrać taki tynk, który spełni nasze oczekiwania, zarówno pod względem dobrego efektu, jak również ceny, łatwości aplikacji.

Tynki dekoracyjne są przede wszystkim łatwe w aplikacji i nadają się do stosowania na różne podłoża (oczywiście po wcześniejszym ich przygotowaniu). Do prawidłowej aplikacji tynków, wystarczy zapoznać się z kartą techniczną produktu, filmami instruktarzowymi producenta.

Dzięki odpowiedniemu modelowaniu, będziemy mogli uzyskać ciekawą strukturę.

Cegła

Cegła to zdecydowanie jeden z najważniejszych i najbardziej podstawowych materiałów, budowlanych oraz dekoracyjnych. Cegłę można wykorzystać praktycznie w każdym rodzaju wnętrza, zarówno o charakterze nowoczesnym, jak i klasycznym. Ten materiał jest niezwykle elegancki, trwały, odporny na uszkodzenia, mający po prostu ogromny potencjał. Bez żadnego kłopotu można taką cegłę na małym fragmencie ściany, jak również na całości.

Ogromny wybór kolorystyczny, wzorów lica, formy, designu pozwala na to, aby aranżować dokładni tak, jak chcemy.

Beton

Beton przede wszystkim kojarzy się z surowością, odpowiednią kolorystyką, charakterystycznym wzornictwem oraz surowością. Stanowi bardzo fajną, ciekawą, nowoczesną alternatywę dla dekoracji, które mogą być wykorzystane do dekoracji pomieszczeń loftkowych.

Beton może być zastosowany w dwóch formach: płyt, które nazywamy betonem architektonicznym, jak również w formie tynku mineralnego. Oba rozwiązania są ciekawe, wydajne, praktyczne, łatwe w montażu. O ile płyty betonowe muszą być montowane przez specjalistę, o tyle tynk mineralny bez problemu można nałożyć samemu, wzorując się chociażby na filmach zawartych na YouTube.

Panele 3d

Szukając nowoczesnych rozwiązań do dekoracji ścian, warto pomyśleć o tym, aby zastosować panele dekoracyjne 3d. To nowoczesna metoda na to, aby nie tylko uzyskać odpowiedni efekt dekoracyjny, ale również maskować wszystkie niedoskonałości ścian. Panele dekoracyjne można montować zarówno w pomieszczeniach nowych, które dopiero aranżujemy, jak również w pomieszczeniach, które przechodzą remont. Zalety takich paneli to przede wszystkim różnorodność wymiarowa, kolorystyczna, pod względem wzornictwa lica. Przy ich pomocy można tworzyć naprawdę różnorodne kompozycje.

Blachy dekoracyjne

Kolejnym sposobem dekoracji ścian są różnego rodzaju blachy dekoracyjne, które dostępne są w arkuszach o różnych wymiarach. Możemy tu mieć do wyboru przede wszystkim blachę ocynkowaną, perforowaną, nierdzewną, w formie kratownicy. Również ogromną popularnością cieszą się blachy, które dają efekt rdzy, efekt młotkowania. Plusem różnego rodzaju blach jest to, że dekoracja jest niezwykle trwała, efektowana, można ją umieszczać na różnym podłożu. Uzyskany efekt jest także odporny na uszkodzenia, plamy i zabrudzenia.

Niezależnie od tego, jaką dekorację ścian wybierzemy, powinniśmy przede wszystkim być do niej przekonani, powinna nam sprawiać przyjemność, dekorować wnętrza w sposób trwały. Sposób dekoracji ściany, np. tej, która w salonie ma największą powierzchnię, nie powinien być podejmowany w sposób pochopny, gdyż wtedy nie będziemy zadowoleni i również uzyskamy efekt odporny do zamierzonego.

Dekoracja także powinna pasować do wszystkiego, co znajduje się w salonie. Mamy tu na myśli rodzaj podłóg, kolorystykę ścian, rodzaj oświetlenia, dekoracje, które są w pomieszczeniu. Jeżeli dodatkowo na ścianie znajduje się telewizor oraz innego typu sprzęt, powinniśmy to brać pod uwagę.
About the author

admin